Hovedmenu  

   

Følg os på:

   

Projektstatus december 2014

Detaljer

Arbejdsgruppen bag Gymnastikkens Hus har i denne uge været til opstartsmøde med Fredensborg Kommune omkring projektet "Gymnastikkens Hus". Mødet handlede primært om at få afklaret processen for projektets videre forløb og få hilst på hinanden i projektgruppen. Det var et godt og positivt møde, hvor mange tanker og ideer blev vendt. Vi ser frem til et konstruktivt samarbejde med projektdeltagerne i det nye år. Det bliver et travlt 1. halvår af 2015, da vi skal have udarbejdet materiale der kan indgå i budgetforhandlingerne for budgetårene 2016-2019.

Vi vil gerne minde om at det er muligt at støtte projektet og samtidigt opnå et skattefradrag ved at donere penge til projektet. Beløbene skal være indbetalt inden nytår for at det kan trækkes fra i 2014. Læs mere på www.ng-gymnastik.dk/indsamling. Vi takker mange gange for støtten og håber at mange vil benytte sig af muligheden!

Til slut vil vi gerne ønske alle en glædelig jul og et godt nytår!